Klubowe news'y

« powrót

SZCZĘŚCIE BYŁO BLISKO

2019-08-31

W dniach 25-31.08.2019 w Tokio odbyły sie Mistrzostwa Świata w Judo. Stolica Japonii będzie gospodarzem olimpiady w 2020 roku. Blisko dziewięciuset zawodników wystartowało w turnieju a w kategorii 66kg zawodnika bialskiego Janosika zarejestrowano 92 judoków. To były rekordy!

Po zwycięstwach z trzema przeciwnikami Patryk Wawrzyczek odniósł bardzo duży sukces awansując do najlepszej "16" Mistrzostw Świata. Rok temu w debiucie w MŚ w Baku Patryk Wawrzyczek pokonał tylko jednego rywala. Tym razem Janosik walczył bardzo dobrze i kolejno eliminował Diogo Cesara z Gwinei Bissau, Filipińczyka Shugena Nakano i Węgra Bence Borosa.

Diogo Cesar i Shugen Nakano do tej pory byli wyżej od naszego reprezentanta na liście IJF. Na drodze Patryka Wawrzyczka do ćwierćfinału stanął Mołdawianin Denis Vieru, który w tym roku zdobył złote medale Grand Slam w Paryżu i Baku oraz Grand Prix w Antalyi i obecnie jest 5 na liście IJF. Niestety polski judoka przegrał walkę w 1/8 finału, ale w stawce 92 zawodników został sklasyfikowany na niezłym miejscu w przedziale 9-16. Styl walki zachwycił, a spektakularna Tomoe_nage wykonana w walce z Węgrem była pokazywana przez wszystkie branżowe portale i kandydowała do ipponu mistrzostw. Olimpiada coraz bliże a postawa zawodnika PTS Janosik Bielsko-Biała pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Kolejny sprawdzian naszego zawodnika to Mistrzostwa Polski które odbędą się we wrześniu w Rybniku a później daleki świat Grand Slam Brazylia!