Janosikowe Smrecki

Jesteś tutaj: Strona główna > Program > Janosikowe Smrecki

Idea przyświecająca tej grupie wiekowej to przede wszystkim - „Od zabawy do sportu!”.

Najlepszym momentem do rozpoczęcia przygody z aktywnością ruchową jest okres pomiędzy 5-8 rokiem życia. Dziecko znajduje się wówczas w złotym okresie swojego rozwoju motorycznego. Okres ten jest również czasem wzmożonego rozwoju psychofizycznego dziecka, a aktywność sportowa może znacznie poprawić jakość tego rozwoju. Młody rozwijający się organizm domaga się ruchu.

Judo w okresie początkowym to głównie fun, duża ilość gier i zabaw ruchowych. Zajęcia te mają za zadanie odpowiednio przygotować dziecko do podjęcia treningu judo. Treningi bogate są w dużą ilość przepychania, przeciągania i wypychania. Pociechy turlają się i ugniatają jeden po drugim. Zabawy z czołganiem, czworakowaniem, czy też pełzaniem bezpośrednio wpływają na wzmocnienie wszystkich mięśni szkieletowych, odpowiedzialnych za prawidłową sylwetkę. W trakcie treningów dziecko nabiera odporności na ból, przestaje się przejmować zderzeniem z innym dzieckiem. Z kolei trenerzy uczą jak ułożyć ciało, oraz jak chronić głowę podczas upadków, co w przypadku maluchów w tym wieku jest naturalne i niezwykle częste.

Proponowane zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy z podstawowymi elementami gimnastyki oraz judo, pobudzając wszystkie partie mięśni. Doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, uczą koncentracji, systematyki i wytrwałości w dążeniu do celu. Najważniejszy jest fakt, że uczą radości z ruchu. Zbiorowe treningi bardzo dobrze wpływają zarówno na urwisy, jak i na dzieci nieśmiałe. Uczą się One poszanowania osób starszych, posiadających większe doświadczenie, w tym wypadku trenera.

Zajęcia w grupach są doskonałym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportu, ale także receptą na wychowanie silnych i zdrowych dzieci. To, jak dobrze bawią się dzieci mogą osądzić rodzice,obserwując swoje pociechy w trakcie zajęć.

Cotygodniowa dawka ruchu i wysiłku fizycznego jest niezbędna, aby każdy mały szkrab rozwijał się w sposób prawidłowy.

< Wróć