MISTRZ POLSKI 2018 PATRYK WAWRZYCZEK

Janosik nie pozostawił wątpliwości kto jest najlepszy!

 

Kategoria 66g została zdominowana przez naszego zawodnika. 62 Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo były kolejnym krokiem w naszej długiej drodze do Tokyo 2020. Jeszcze dużo pracy przed nami jednak występ na MP pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Cieszmy się MAMY MISTRZA POLSKI!!!

 

W sobotę 6 października 2018 dwudziestu trzech zawodników przystąpiło do rywalizacji w kat.66 kg Wśród nich reprezentant naszego klubu Patryk Wawrzyczek. Był to bardzo ważny start zbójnika, który miał potwierdzić że proces szkolenia w klubie przebiega prawidłowo oraz udowodnić niedowiarkom kto jest numerem jeden w tej kategorii wagowej w kraju.  Dwie pierwsze walki zakończyły się Ipponami po 10 i 25 sekundach z zawodnikami UKS Conrad Gdańsk i AZS Gliwice. Dopiero w trzeciej walce Kacper Kaczor (Czarni Bytom) stawił mocny opór a sama walka zakończyła się po 4 minutach (wazari). W walce o finał Patryk w pełnym wymiarze czasowym pokonał swojego głównego rywala do kadry, doskonałego technika Łukasz Kiełbasińskiego (UKS Ryś). Walki finałowe rozpoczęły się o godzinie 16:30 a o około 18 mieliśmy pierwszego w historii naszego klubu Mistrza Polski!!! Patryk Wawrzyczek pokonał Łukasza Golusa (Czarni Bytom) wykonując imponujące Morote Seoi Nage za które otrzymał wazari a dzieła dokończył spektakularną techniką Ura Nage zdobywając złoty medal po 2,5 minutowej walce.

Drugi z naszych zawodników startujący w piątek Korneliusz Wróbel tym razem odpadł w walkach eliminacyjnych. Wszystko jeszcze przed nim!

Warto dodać że nasze miasto czekało na ten tytuł 31 lat!!! Ostatni raz seniorzy mężczyźni  z naszego miasta stawali na najwyższym podium w 1987 roku i byli to Andrzej Grzegorzek i Andrzej Basik.

Gratulacje dla zawodnika i całej kadry szkoleniowej.

Powodzenia w drodze na szczyt życzy

 

Zarząd Klubu i wszyscy wspierający nasz Klub