MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W PŁYWANIU, 12-14.11.2020

Gliwice, pływalnia "OLIMPIJCZYK" to kultowe miejsce na którym odbywają

się już tradycyjnie najważniejsze zawody  pływackie okregu ślaskiego. Tu zaczyna się droga do gwiazd.

W kategorii wiekowej Junior Młodszy 15 lat  PTS Janosik wystawił czterech zawodników.

Start ten był zarazem kontrolnym w okresie przygoytowań do Mistrzostw Polski na które

mamy nadzieje uda sie wyjechać w grudniu. Fantastyczne wyścigi w Mistrzostawach zaliczyli Anna Mayerberg

oraz Michał Chmielniak zdobywając łacznie sześć medali. Michał pokazał swoją dominacje w stylu klasycznym

gdzie na dystansach 50 oraz 200 metrów stawał na najwyższym podium, natomiast na 100m uplasował się na

drugiej pozycji. Ania zwyciężyła na 100m stylem motylkowym, a dwa razy po brąz sięgnęła na 50m motylkiem i

100m stylem klasycznym. Kuba Męcner i Zosia Grzybek tym razem poza podium jednak z rekordami życiowymi

co bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Dzieki świetnym wystepom naszych zawodników nasz klub zajął 5 miejsce.

Wiemy jak ciężko pracują nasi pływacy i tym bardziej cieszą ich osiagnięcia.

Wielkie gratulacje i brawa dla całego Swimming Team'u Janosika.

I blok 200 grzbiet  7 miejsce czas 2:51.19  , 50 dowolny 20 miejsce czas 32.61

II blok 50 grzbiet 10 miejsce czas 38.13, 50 motyl DYSKW.

III blok 100 dowolny 15 miejsce czas 1:10.48 , 100 grzbiet 10 miejsce czas 1:24.49