Historia

Jesteś tutaj: Strona główna > O nas

Stowarzyszenie PTS JANOSIK.

Jesteśmy młodym i prężnym klubem, którego celem jest nie tylko osiągnięcie najlepszych wyników na arenach krajowych i międzynarodowych, ale  również popularyzacja sportu w wieku szkolnym i przedszkolnym. Judo, karate, ju-jitsu to dyscypliny które wywodzą się z dalekiego wschodu. To więcej niż sam sport. Nasze zajęcia prowadzone są przez bardzo doświadczonych trenerów. Treningi kształtują nie tylko sprawność ogólną, ale i cechy charakteru.

W naszych zajęciach bierze udział łącznie około 150 dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Bielska-Białej i jego bezpośrednich okolic. Zajęcia prowadzone są w grupach z uwzględnieniem poszczególnych przedziałów wiekowych. Pozwala to na dbanie o wysoką jakość zajęć. Wychodząc na przeciw potrzebom dorosłych sympatyków sportów walki stworzyliśmy grupę „old boyi” gdzie prężnie w treningach bierze udział około 20 osób.

Nasz klub ściśle współpracuje ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach (dyscyplina judo) oraz Szkołą Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie (piłka nożna). Wymiana doświadczeń między trenerami, dyskusje na temat nowinek w teorii treningu pozwala na ciągłe doskonalenie warsztatu pracy trenerskiej.

Na zajęcia treningowe zapraszamy Olimpijczyków: Andrzej Basik (Seul), Krzysztof Kurczyna (Moskwa), Przemysław Matjaszek (Ateny, Pekin), Robert Krawczyk (Ateny, Pekin). Przekazują oni młodym adeptom judo swoją wiedzę praktyczną a także opowiadają o przebiegu i atmosferze najważniejszej imprezy sportowej na świecie.

Nasi najlepsi zawodnicy będący członkami Kadry Narodowej Juniorów oraz Juniorów Młodszych biorą udział w zawodach Pucharów Europy. Uczestniczą również w zgrupowaniach zagranicznych organizowanych przez Europejską Unie Judo, swoje umiejętności doskonalą podczas wyjazdów do kolebki judo - Japonii.

Naszym celem jest wyszkolenie zawodników do najwyższego poziomu sportowego. Stworzenie naszym zawodnikom odpowiednich warunków do osiągnięcia Mistrzostwa Sportowego umożliwiającego branie udziału w najważniejszych imprezach sportowych:
Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Europy.

< Wróć