ZBÓJOWANIE W WIŚLE

27-28 maja kolejny zbójnicki weekend. Z Ondraszkiem spotkamy sie na ZBÓJNICKIM POLIGONIE i dołączymy do zbójnickiej bandy.

 

Miejscowi górale turniej przeprowadzany przez Wielkiego Beskidzkiego Zbójnika Ondraszka, nazywali „Zbójowanim”. Śmiałkowie, którzy podjęli się ryzyka podejścia do turnieju, i całą grupą wygrali „Zbójowani”  mogli  nosić zaszczytne miano WIŚLAŃSKICH  ZBÓJNIKÓW  i zostali przyjęci do bandy Ondraszka. On zaś nagradzał ich skarbem zbójeckiej ziemi - oryginalnym soczkiem Kubuś :)

Wy również macie okazję podołać temu niełatwemu wyzwaniu..

Wszystkich uczestników podzielimy na 5 zbójeckich band. Każda wyruszy z innego miejsca na ścieżce, na której będą czekały różne zbójnickie zadania. Czas na wykonanie jednego zadania to ok. 30 min. po upłynięciu tego czasu banda musi udać się dalej. Każdą konkurencję bacznie obserwują Ondraszkowi zbóje, którzy przydzielają punkty na każdym stanowisku.. Tylko jedna banda będzie miała prawo używać miano Zbójników i zostanie nagrodzona zbójeckim napitkiem – KUBUŚ.

 

Opis zadań

SZTUCZNA ŚCIANA WSPINACZKOWA -. Niesamowite wrażenia oraz satysfakcja po zdobyciu szczytu, to wszystko przeżyją uczestnicy wspinający się po ścianie wspinaczkowej.

Proponujemy Państwu 7 -metrową skałkę wspinaczkową, znajdującą się na poligonie, która pozwoli wam spróbować swoich sił na 4 trasach o zróżnicowanym poziomie trudności. Wspinaczka to ogólnorozwojowa, bezpieczna forma rekreacji dla każdego.

Każdy otrzyma pełne, atestowane wyposażenie (kaski, uprzęże, liny), profesjonalną asekurację oraz fachowy instruktaż.

 

STRZELNICA ŁUCZNICZA - 3 rodzaje łuków (2 małe dla dzieci 1 duży)

Strzelnicę obsługują nasi wykwalifikowani instruktorzy. Stanowiska są zabezpieczone siatkami ochronnymi. Strzelnica to oddzielne stanowiska. Na 1 stanowisku może w danym momencie oddawać strzały 1 osoba.

 

PAINTBALL- strzelanka bez trzymanki

 

ZBÓJECKIE KRĘGLE – zbójnicy wiele lat temu wymyślili zabawę, którą później Amerykanie nazwali „bowling”. Zasady są dokładnie takie same jak podczas gry w kręgle, ale rzuty wykonuje się pieńkami.

 

ZBÓJNICKIE NARTY "jazda" zespołowa na grupowych nartach. W określonym czasie zespół musi przejść jak najdłuższą odległość lub w jak najkrótszym czasie przejść wyznaczoną trasę na zasadzie sztafety. Ktokolwiek spadnie z nart spowoduje 30 sekundowy postój drużyny. Zadanie wymagające bardzo dobrej współpracy oraz komunikacji w zespole

 

Na grani – zadaniem zbójów jest pokonanie wspólnymi siłami niebezpiecznej górskiej grani. Do wykonania zadania służy specjalny przyrząd leżący przed uczestnikami. Ktokolwiek spadnie z grani unicestwi cały zespół. Dobra współpraca oraz zaangażowanie i odpowiedzialność grupowa są kluczem do sukcesu.

 

hokej miotlany - konkurencja drużynowa, zespoły grają miotłami i balonikami. Dla utrudnienia konkurencji każda drużyna gra 3 balonikami. Sędzia pilnuje bezpieczeństwa oraz dba o sportową rywalizację między zespołami. Zabawa rewelacyjna J

 

LEŚNE BAGNA - Grupa ma za zadanie odnaleźć drogę przez „przeklęte bagna”. Przez bagna prowadzi tylko jedna, prawidłowa ścieżka. Członkowie zespołu muszą ze sobą maksymalnie współpracować, aby ją odnaleźć. Drugą ważną cechą jest podział ról i ich świadomość. Zadanie odbywa się na czas.

 

Mega Proca - Strzelanie z procy większości kojarzy się z dzieciństwem i zabawą. W tej konkurencji wykorzystując mega procę zawodnicy będą starali się zdobyć jak największa liczbę punktów łapiąc wyrzucaną piłeczkę z procy.

 

 

W programie także wizyta w Galerii Adama Małysza, spacer po górach, góralska uczta oraz ognisko z pieczeniem kiełbasy.

 

W drugim dniu (niedziela, 28 maja) bierzemy udział w turnieju Olimpijskie nadzieje oraz klubowych egzaminach na stopnie judo.

 

Informacje organizacyjne:

Spotykamy się w sobotę 27.05. o 9.00 w Wiśle, Willa Księżówka (ul. Górnośląska 1)

zakwaterowanie w Willi Księżówka
 

Koszty:

Dzieci: DZIECI CZŁONKOWIE JANOSIKA --- BEZ OPŁAT

Pozostali:
Koszt noclegu ze śniadaniem wynosi 65 zł/os

Koszt za całą imprezę 27.05: (Galeria A. Małysza, wycieczka górska, poligon, uczta zbójnicka, wieczorne pieczenie kiełbasy) - 70 zł/os.

 

Informacje i zapisy: 600 276 614