Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe JANOSIK

Aktualności

Aktualności >

Jakub Kurowski z PTS Janosik mistrzem Polski!

Jakub Kurowski z PTS Janosik zdobył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w Koszalinie. Zawody są równocześnie Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo, co oznacza, że młody zawodnik PTS Janosik został mistrzem Polski!
Wychowanek PTS Janosik, walczący w wadze do 60 kg, w fazie grupowej pokonał dwóch zawodników z Warszawy: Kacpra Kornatkę z UKS Judo Ryś oraz Antoniego Jakóbczyka z Kuma Judo. W półfinale na drodze bielszczanina stanął Mikołaj Galiński z MKS-u Truso Elbląg. Jakub Kurowski ze zwycięstwa cieszył się już po 68 sekundach walki. Zdecydowanie bardziej wyrównany był pojedynek finałowy, w którym przeciwnikiem Kuby był ponownie zawodnik klubu ze stolicy, tym razem UKS Judo Lemur, Aleksander Marchel. Kurowski wygrał tę walkę po dogrywce i po raz drugi stanął na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do srebrnego medalu zdobytego rok temu w Białymstoku, zawodnik PTS Janosik dołożył teraz najcenniejszy, złoty medal.
Przypomnijmy, że Jakub Kurowski nie po raz pierwszy zwycięża na szczeblu ogólnopolskim. W październiku zeszłego roku młody „Janosik” został mistrzem Polski młodzików, dwukrotnie wygrywał także w zawodach Pucharu Polski juniorów młodszych. Kurowski jest członkiem kadry narodowej kadetów, a jego największym sukcesem międzynarodowym jest 5. miejsce w zawodach Pucharu Europy Kadetów rozgrywanych w marcu 2023 roku w Zagrzebiu.
W czwartek o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży powalczy w Koszalinie jeszcze troje zawodników PTS Janosik: Marika Moś (52 kg), Jakub Kołoczek (55 kg) i Aleksander Zbytniewski (66 kg).