Logo

tel. 600 276 694 | 600 276 614

ZalogujZaloguj się

PTS Janosik Bielsko-Biała > Aktualności > PODSUMOWUJEMY TURNIEJ POKONUJEMY GRANICE
2018-01-16
PODSUMOWUJEMY TURNIEJ POKONUJEMY GRANICE

PODSUMOWUJEMY TURNIEJ POKONUJEMY GRANICE


Za nami VII Międzynarodowy Turniej Judo dla dzieci i młodzieży „Pokonujemy Granice”. Po raz kolejny do hali pod Dębowcem przyjechały dzieci i młodzież z wielu zakątków Europy. W rywalizacji udział wzięła rekordowa liczba zawodników - ponad 1300 z 95 klubów.

To jedna z największych tego typu imprez w Europie. Rywalizacja sportowa toczyła się równocześnie na 12 matach. Na uczestników i widzów czekały nie tylko emocje sportowe, ale także specjalna strefa rozrywki. Każdy zawodnik otrzymał nagrodę w turniejowej loterii (między innymi 3 rowery) oraz ciepły posiłek. Gośćmi imprezy byli m.in. wiceminister sportu i turystyki Jan Widera, zastępca prezydenta Bielska-Białej Waldemar Jędrusiński, naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miejskiego Ryszard Radwan, radni Małgorzata Zarębska i Karol Markowski. Byli także z nami przedstawiciele władz judo: wiceprezes Polskiego Związku Judo Juliusz Kowalczyk i prezes Śląskiego Związku Judo Zenon Mościński .

Podczas otwarcia zagrała góralska kapela, a na hali pojawił się sam Harnaś, który gorąco zagrzewał młodych zawodników do walki.

Sportową rywalizację wygrał Lemur Warszawa wyprzedzając PTS Janosik.

Zawodnicy naszego klubu zanotowali w poszczególnych kategoriach 5 pierwszych, 6 drugich i 9 trzecich miejsc.

Rywalizację w swoich kategoriach wygrali: Wojciech Drąg, Miłosz Jakielaszek, Nikola Moś, Krzysztof Smala, Małgorzata Weksej,

Drugie miejsca zdobyli: Paweł Bijak, Zofia Grzybowska, Zuzanna Kluź, Jakub Kurowski, Patrycja Orłowska, Miłosz Różański.

Rywalizację na trzecim miejscu zakończyli: Emilia Białek, Magdalena Bieniek, Leon Ligęska, Marika Moś, Emilia Paciorek, Wojciech Skorupski, Marlena Szuta, Krzysztof Wajda, Kamila Wróbel,

Rywalizację drużynową na 3 lokacie zakończyli Czarni Bytom.

Nie obywało się bez drobnych problemów technicznych. Przy tak dużej imprezie trzeba się z tym liczyć. Bogatsi o doświadczenia zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby w kolejnych organizowanych przez Janosika zawodach obyło się już bez kłopotów.

PTS Janosik serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego turnieju: Ministerstwu Sportu i Turystyki z p. wiceministrem Janem Widerą, władzom Bielska-Białej oraz Polskiego Związku Judo. Serdecznie dziękujemy sponsorom, rodzicom i przyjaciołom naszego klubu za ogromne wsparcie. Bez Was organizacja tego turnieju nie byłaby możliwa.

Dziękujemy także wszystkim klubom – trenerom i zawodnikom – którzy tak licznie przyjechali do Bielska-Białej. Do zobaczenia za rok, 12.01.2019, a może 11-13.01.2019. Informacje znajdziecie na janosik.judocup.com.

Facebook
InstagramYouTube

Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe JANOSIK

Wskazówki dojazdu