herb

Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe JANOSIK

BEZPIECZNA ULICA

BEZPIECZNA ULICA
OD 12 LAT (DZIECI, MŁODZIEŻ, DOROŚLI)

Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku powyżej 12 lat bez limitu wieku, zarówno dla kobiet i mężczyzn. Ich celem jest udział we wszechstronnym kursie, na którym połączone są zajęcia z samoobrony i ratownictwa.
Uczestnicy projektu poprzez udział w zajęciach uczą się jak skutecznie bronić się lub też pomóc drugiej osobie w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu człowieka. Na zajęciach przekazywana jest również wiedza ratowniczo-medyczna, która pozwala uczestnikom przyswoić zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zarówno sobie, jak i innym poszkodowanym.

Zajęcia mają również charakter sportowy. Wysiłek fizyczny podczas treningu pozwala uczestnikom poprawić kondycję, siłę i wydolność. Cykliczny udział w projekcie wpływa na stałe poprawienie tężyzny fizycznej, uzyskanie wiary w swoje możliwości, pozbycie się strachu przed nieobliczalnym zachowaniem.

W ramach zajęć prowadzone są zajęcia:
 wprowadzające,
– kondycyjne,
– samoobrony,
– z ratownictwa,
– z prewencji (jak zachować się podczas ataku).

Prowadzącymi są specjaliści od sportów walki, trenerzy przygotowania motorycznego, byli pracownicy służb mundurowych oraz ratownicy medyczni.
Zajęcia odbywają się w profesjonalnych salach do sztuk walki i salach treningu kondycyjnego oraz w plenerze.