herb

Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe JANOSIK

pływanie sportowe

PŁYWANIE SPORTOWE
OD 10 LAT

170PLN / miesiąc

Systematyczny trening pływacki przynosi wymierne korzyści. Dziecko regularnie doskonalące techniki pływackie wyróżnia się wśród rówieśników sprawnością fizyczną i chce sprawdzić się w rywalizacji z rówieśnikami. Treningi sportowe skupiają  się na dążeniu do stałej poprawy własnych możliwości. Doskonalona jest technika, trenerzy pracują nad rozwijaniem przez dzieci koordynacji i rytmu. Wzmacniane są mięśnie posturalne oraz zakres możliwości tlenowych młodego pływaka.

Na tym etapie młodzi zawodnicy zaczynają rywalizację w zawodach. Uczestniczą w turniejach wojewódzkich, a najlepsi także krajowych. Choć sekcja pływacka jest najmłodszą w PTS Janosik, klub może pochwalić się już sukcesami. 

W 2021 roku, podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich Anna Mayerberg zajęła 8 miejsce na 200 m stylem motylkowym, a Michał Chmielniak 9 miejsce na 200 m stylem klasycznym. Poza tym zawodnicy Janosika awansowali do 4 finałów B zajmując 12 i trzykrotnie 15 miejsce. W podsumowaniu progresji (postęp zawodników na mistrzostwach Polski) PTS Janosik zajął w tych zawodach 7 miejsce na ponad 120 klubów z całego kraju. Dobre wyniki młodzi zawodnicy Janosika potwierdzili podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich W 2022 zawodnicy PTS Janosik na zawodach szczebla krajowego i regionalnego zdobyli łącznie kilkanaście medali. Wśród sukcesów były m.in. 2 miejsce Mai Góreckiej na 100 m stylem klasycznym, 2 miejsce Anny Mayerberg na 100 m stylem motylkowym, 3 miejsce Anny Mayerberg na 50 m stylem motylkowym czy 3 miejsce Anny Mayerberg na 100 m stylem zmiennym podczas Liga Szkół i Klubów Śląskich.

Młodzież ma możliwość łączenia sportu z nauką dzięki funkcjonowaniu klas sportowych o profilu pływania w VI Liceum Ogólnokształcącym w Bielsku-Białej.